Zajmuję się genealogią od dwudziestu pięciu lat. W drzewie genealogicznym mojej rodziny znalazłem wszystkie możliwe metryki. Specjalizuję się w poszukiwaniu i tłumaczeniu dokumentów z centralnej Polski, z ziem zaboru rosyjskiego (ale nie tylko).
Poszukiwania genealogiczne z Łodzi. Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne zaprasza wszystkich zainteresowanych na inaugurację nowego projektu naszego towarzystwa pod tytułem Mieszkańcy Lubelszczyzny w armii carskiej.
Inaugurację uświetni wykład dra hab. Nasi genealodzy przeprowadzają poszukiwania we większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W tej chwili kwerendy genealogiczne prowadzimy się na terenie: Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Słowacji i Czech. Po prostu szukamy tam gdzie znajdowali się Polacy oraz tam gdzie sięgały dawne granice Polski.
Pomagam innym, którzy chcą odszukać swoich przodków. Moja rodzina co najmniej od lat 50″ XX w. Chocianowice pod Łodzią (obecnie dzielnica Łodzi).
Z tamtej strony rodziny Ciotka jedynie spisała drzewo do połowy XIX w. Ja nie miałem czasu się tym zająć, ale zbieram się do tego – muszę uporządkować zdjęcia, których jest mnóstwo. Na cmentarzach w Polsce i poza jej granicami znajduje się wiele nagrobków ludzi, o których pamięć się zaciera, grobów o których istnieniu nie mamy pojęcia, bądź nie zdajemy sobie sprawy, że jeszcze istnieją. Strona genealogiczna zawierająca poradnik poszukiwacza przodków - OKRUCHY, opracowany na bazie dziesięcioletnich doświadczeń autora, w tym poszukiwań prowadzonych w Internecie. Wyszukiwarka nazwisk w bazach Polskiego Towarzystwa Genealogicznego takich jak Geneteka, Lista strat WP, Baza poległych i odznaczonych żołnierzy WP, Metryki i Akta Stanu Cywilnego. Genealodzy współpracujący z naszym serwisem mogą przeprowadzić częściowe lub pełne badania.
Możesz zgłosić tylko potrzebę sięgnięcia do konkretnego archiwum - umożliwiamy tu bezpośredni kontakt z naszymi współpracownikami w różnych. Prowadzę poszukiwania genealogiczne, archiwalne, wywody przodków o dowolnym pochodzeniu i wyznaniu, rekonstrukcja drzew genealogicznych. Prowadzę również poszukiwania dotyczące konkretnej osoby, konkretnej informacji, konkretnego zdarzenia.
Jak rozpocząć poszukiwania genealogiczne? Przed przystąpieniem do poszukiwań dotyczących historii rodziny w materiałach archiwalnych należy zapoznać się z publikacjami o tematyce genealogicznej oraz historycznej. Przed ponad dekadą kuzyn zaprosił mnie do nowo powstającego światowego drzewa genealogicznego połączonego z serwisem społecznościowym Geni.
Witamy na stronie spółki Archivia. Nasza spółka zajmuje się kompleksowymi usługami związanymi z dokumentacją. Oferujemy przechowywanie dokumentów, porządkowanie archiwów, niszczenie dokumentacji, skanowanie akt, poszukiwania dokumentów na zlecenie oraz usługi genealogiczne.
Jak zbudować drzewo genealogiczne.
Naszkicuj proste drzewo genealogiczne. Pozwoli Ci to zorientować się co wiesz, czego musisz się dowiedzieć i jednocześnie pokaże kogo z rodziny należy na tę okoliczność wypytać. Kwerendy genealogiczne i spadkowe wykonuję w oparciu o księgi metrykalne znajdujące się w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu, w tym również w oparciu o księgi metrykalne nieudostępniane, ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych.
Jana Syguły i Antoniny Syguły, zd. Walentego Owczarka i Józefy Owczarek, zd. Prowadząc poszukiwania genealogiczne, zbierając informacje o rodzinach które w przeszłości były związane z parafią w Ćmielowie, będąc w samym Ćmielowie od różnych osób począwszy od mieszkańców po proboszczów parafii w Ćmielowie słyszałem kilka różnych wersji historii o skradzionych, zaginionych księgach metrykalnych z tejże parafii. Po zakończeniu poszukiwań drzewo genealogiczne możemy wydrukować w drukarni i po oprawieniu może być niebanalną ozdobą naszego domu, a także znakomitym prezentem na każdą okazję.
Najciekawsze serwisy genealogiczne. Większość z nas rozpoczyna poszukiwania przodków wykorzystując narzędzia dostępne w sieci. Dzięki szybko rozwijającym się portalom o tematyce historycznej tudzież genealogicznej, mamy możliwość przeglądania metryk, dokumentów, baz danych oraz różnych publikacji w domowym zaciszu. Meandry przeszłości Namalować historię Dialogi muzealne Ocalić od zapomnienia W poszukiwaniu kwiatu paproci.
Wystawy stałe Wystawa archeologiczna Wystawa etnograficzna Wystawa numizmatyczna. E” i pomieszczeń wraz z dziedzińcem Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi Tum.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.