poniedziałek, 29 maja 2017

Dokumenty do wyrejestrowania auta

Listę dokumentów znajdziesz poniżej. Złóż oryginały dokumentów, chyba że przy dokumencie z poniższej listy będzie informacja, że można złożyć kopię. Do wyjątków należą sytuacje: odzyskania auta po kradzieży, auta wywiezionego lub sprzedanego za granicą, auta zabytkowego, ciągników i przyczep rolniczych. W celu wyrejestrowania pojazdu trzeba udać się do urzędu komunikacji odpowiedniego dla swojego miejsca zamieszkania i złożyć wniosek.


Jeśli już zdecydujemy się na to rozwiązanie, to warto wiedzieć kiedy można wyrejestrować pojaz gdzie to zrobić, ile to kosztuje i jakie są do tego niezbędne dokumenty.

Do wydziału komunikacji, w którym auto zostało rejestrowane, powinniśmy się udać z następującymi dokumentami:. Opłaty takiej nie poniesiesz, gdy upoważnisz kogoś z najbliżej rodziny. Szczegółowe informacje na temat upoważnienia do wyrejestrowania samochodu znajdziesz w artykule, w którym opisujemy wniosek o rejestrację pojazdu. MAXiMam nietypowe pytanie o wyrejestrowywanie. Miesiąc temu pozbyłem się auta.


Pobierz z naszej strony, wydrukuj i wypełnij zawiadomienie o zbyciu pojazdu (druki dostępne są też w urzędach). Dopilnuj, aby zawiadomienie zostało podpisane przez wszystkich dotychczasowych współwłaścicieli auta. Dołącz do wypełnionego zawiadomienia wymagane dokumenty – przede wszystkim umowę sprzedaży.

Pojazd podlega wyrejestrowaniu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu. W przypadku gdy dane wnioskodawcy (właściciela) są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu (jeżeli była wydana), do wniosku o wyrejestrowanie pojazdu należy dołączyć dokumenty potwierdzające przeniesienie prawa własności pojazdu. Jakie dokumenty potrzebne są do wyrejestrowania pojazdu? Proces wyrejestrowania pojazdu jest uwarunkowany odpowiednimi czynnościami.


W poniższym artykule przedstawiamy, jak przebiega proces oraz jakie kroki należy podjąć, aby przejść go pomyślnie. Kto i kiedy może wyrejestrować pojazd? Samochód zarejestrowany w naszym kraju musi mieć wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jeśli go nie ma, wcześniej czy później do właściciela zgłosi się. Witam proszę o informację jestem właścicielem auta od lat zarejestrowanego w Niemczech.


Od trzech lat auto stoi w Polsce ponieważ zostało tu uszkodzone przez inny pojazd. Proszę o informację czy jeśli od trzech lat nie było płacone oc oraz podatek drogowy w Niemczech mogę zarejestrować samochód w Polsce bez wyrejestrowania go w DE. NIEZBĘDNY FORMULARZ: wniosek do pobrania w Referacie Komunikacji Urzędu Miasta Płocka, Stanowisko Obsługi Klienta, Al. Piłsudskiego lub w Punkcie Obsługi Mieszkańca Miodowa, ul. Zaświadczenie o demontażu pojazdu lub przyjęciu niekompletnego pojazdu wystawione.


Podobno właściciel auta cieszy się dwa razy: gdy kupi samochód i kiedy uda mu się go w końcu sprzedać. Tym razem jednak nie będziemy się zajmować tym, jak najkorzystniej pozbyć się takiej skarbonki na kołach, lecz raczej podpowiemy, jak uniknąć kłopotów po sprzedaży.

Procedura wyrejestrowania nie jest skomplikowana, aby to zrobić wymagany jest stosowny wniosek oraz kilka innych dokumentów, zależnie od przyczyny. Przystępując do wyrejestrowania pojazdu, należy zebrać następujące dokumenty, które dołącza się do wniosku: W przypadku wyrejestrowania samochodu należącego stanowiącego składnik przedsiębiorstwa: aktualny odpis z KRS dla spółek handlowych, (zaświadczenie o nadaniu nr REGON - pozostałe podmioty). Od stacji demontażu, powinieneś otrzymać z powrotem wszystkie dokumenty auta tj.


Może to uczynić osobiście lub z pomocą wskazanego przez siebie pełnomocnika. Każdy samochód w Polsce musi posiadać wykupione OC pojazdu. W przypadku braku wyrejestrowania samochodu, na kierowcę może zostać nałożona kara za jego brak. Warto wiedzieć, kiedy auto powinno zostać wyrejestrowane i jakie dokumenty będą potrzebne.


Sprawdź nasz poradnik w którym dowiesz się jak krok po kroku wyrejestrować samochód. Wyrejestrowanie samochodu: Na czym polega i ile kosztuje wyrejestrowanie pojazdu? W przypadku wydania decyzji o wyrejestrowaniu lub o odmowie wyrejestrowania pojazdu przysługuje w terminie dni od dnia doręczenia decyzji prawo złożenie odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gdańsku za pośrednictwem Prezydenta Miasta Gdańska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty