czwartek, 16 marca 2017

Jak bezpiecznie korzystać z solarium

Nie przekraczaj bezpiecznego czasu opalania. Liczy się nie tylko opalanie w solarium, ale i na słońcu. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z łóżek opalających, powtarzaj seanse co - dni, nie dłużej niż przez dni. W żadnym razie nie opalaj się codziennie. Z solarium można korzystać maksymalnie raz dziennie i nie więcej niż razy w tygodniu.


Jeśli planujesz wizytę na solarium, nie używaj perfum ani dezodorantów. Przeciwwskazania do korzystania z solariu- uczulenie na słońce,. Jak mądrze i bezpiecznie korzystać z solarium? Spis treści: Czym grozi opalanie w solarium? Uważano je bowiem za mniej szkodliwe dla skóry - miały dawać szybką opaleniznę bez niebezpieczeństwa poparzenia, za co.


Przykładowo, jeśli za pierwszym razem wybrałaś się do solarium na pięć minut, przy drugiej wizycie zwiększ czas o dwadzieścia pięć procent, czyli idź na sześć minut. Przy kolejnej sesji, znów delikatnie zwiększ czas opalania, a nie będziesz miała problemów z poparzeniami słonecznymi spowodowanymi wizytami w solarium. Dowiedz się, jak korzystać z solarium, by każda wizyta w gabinecie była w pełni bezpieczna dla Twojego zdrowia. Zasady korzystania z solarium.


Jak bezpiecznie korzystać z solarium Skóra muśnięta słońcem, nawet w środku zimy, to z pewnością zasługa wizyty w solarium. Sztuczne słońce w krótkim czasie poprawia nasz wygląd i samopoczucie oraz pozwala cieszyć się złocistą opalenizną przez okrągły rok. Nie wymaga leżenia przez dłuższy czas w pełnym słońcu jak naturalne opalanie, ani nie pozostawia smug i zacieków jak samoopalacz.


Panie chętnie więc korzystają z możliwości jakie daje położenie się pod „lampami”. Nie mniej coraz częściej słyszy się o skutkach ubocznych nadmiernego. Jak często można bezpiecznie korzystać z solarium? Ze sztucznego opalania trzeba korzystać rozsądnie.


Należy bowiem chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Dlatego warto wizyty w solarium ograniczyć do trzech w tygodniu, a między poszczególnymi sesjami zachowywać co najmniej dobową przerwę. Aby opalać się bezpiecznie i zminimalizować ryzyko poparzenia czy choroby, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim, korzystaj ze sprawdzonych solariów. Przed skorzystaniem z usług gabinetu znajdź opinie na jego temat w Internecie, porozmawiaj z obsługą – ta powinna wyjaśnić ci, jak korzystać z solarium.


Przed rozpoczęciem korzystania z solarium należy określić swój typ skóry, aby dostosować do niego czas opalania. Czas opalania w solarium zależy od typu i rodzaju lamp oraz naszego fototypu i stopnia zbrązowienia skóry. Solarium - zasady mądrego opalania.


Osoby o fototypie I (skóra bardzo jasna i wrażliwa) nie powinny się opalać. Minimalny odstęp czasu pomiędzy seansami opalania w solarium powinien wynosić godzin. Pamiętaj, by korzystając z solarium zachowywać się odpowiedzialnie. Nie ma chyba dziewczyny, która nie lubi być opalona. Latem to mniejszy problem, lecz zimą zwykle nie pozostaje nam nic innego niż korzystanie z solarium.


Nikt nie określił, jak często i jak długo można opalać się w solarium bez uszczerbku dla zdrowia, ale im rzadziej to robicie, tym lepiej. Znacznie mniejszą krzywdę wyrządzicie sobie, jeżeli z solarium korzystacie dwa razy do roku niż wtedy, gdy opalacie się kilka razy w tygodniu. Bezpieczne korzystanie z solarium nie zależy tylko od tego, jak często i długo wylegujesz na łóżku opalającym. Ale oczywiście znacznie mniejszą krzywdę robisz sobie, jeśli z solarium korzystasz kilka razy do roku, na przykład przed wielkim wyjściem, niż wtedy, gdy opalasz się parę razy w tygodniu.


Upewnij się, że masz zainstalowane na komputerze oprogramowanie antywirusowe. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła 4. Nie podawaj nigdy loginu oraz haseł do swoich kont w internecie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości - zapytaj nas, obsługę, po to tu jesteśmy. Pojawiło się w nim kilka ciekawych wniosków.


W czasie roku maksymalna ilość seansów opalania w solarium nie powinna przekraczać 6 z uwzględnieniem przerwy pomiędzy następnymi sesjami. Podczas opalania należy bezwzględnie zakładać okulary ochronne. Opalanie w solarium bez okularów ochronnych może prowadzić do uszkodzenia soczewki i rogówki oka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty