piątek, 2 listopada 2018

Zauroczenie psychologia

Dlaczego nikt nie wspomni tutaj,ze zauroczenie moze byc niebezpieczne? Niby od zauroczenia sie zaczyna u wielu mlodych dziewczyn. A co jesli dojdzie do tego przyslowiowego Fatalnego zauroczenia u takiej mlodej ddziewczyny?


Niektore potrafią sie krzywdzić,zapaść na jakąs chorobę czy nawet sie zabić wlasnie z powodu zauroczenia. Zobacz nasz najnowszy wpis z działu lifestyle Wejdź i przeczytaj koniecznie: Psychologia uczuć. Jak mężczyźni okazują zauroczenie?

Motyle w brzuchu, rozproszone myśli – zauroczenie a zakochanie. Romantyczne zauroczenie jest mechanizmem neuronalnym, który motywuje ludzi do skupienia uwagi na specyficznych jednostkach, dzięki czemu pozwala na zachowanie czasu i energii i ułatwia wybieranie jednego partnera. Inaczej mówiąc, to właśnie dzięki temu specyficznemu systemowi „zwala nas z nóg” tylko jedna osoba i to jej.


Zakochanie a zauroczenie psychologia : widząc świat na różowo. W czasie zauroczenia patrzymy na świat przez przysłowiowe „różowe okulary”, doświadczamy „motylków w brzuchu” i uważamy obiekt naszych westchnień za chodzący ideał. No i stalo sie, zakochalam sie, a myslalam, ze to mi sie juz wiecej nie przytrafi. Znam go od lat, zawsze mi sie podobal, gdyz jest naprawde przystojnym mezczyzna. W moim przypadku zauroczenie nie nastąpiło z dnia na dzień lecz kilka lat.


Można odwrócić twoje spostrzeżenie i powiedzieć, że jakby pacjent za każdym razem miał jakieś obawy to musiałby zmieniać terapeutę co kilka miesięcy.

Zauroczenie jest piękne i należy się nim cieszyć, dopóki trwa! Zajrzyj do oferty psycholog dla młodzieży i nastolatków. Z pewnością znajdziesz tam fachowe doradztwo i pomoc. Nie jest to jednak gwarancją, iż zauroczenie przekształci się w zakochanie.


To co także często stoi na drodze ku zmianie zauroczenia w zakochanie, to różnica w jaki sposób oceniają i patrzą na nie mężczyźni a jak kobiety. Mężczyzna może darzyć daną kobietę ciepłymi uczuciami. Może odczuwać do niej sympatię. Początki związku zawsze są czasem bardzo ekscytującym, kiedy trudno nam oddzielić emocje od racjonalnego spojrzenia na sytuację. Z mocą wartkiej rzeki porywa dwie osoby i pozwala im się poznać.


Jeżeli masz jakikolwiek problem z miłością, fascynacją czy zauroczeniem umów się na wizytę z jednym z naszych specjalistów. Spaja dwie odrębne istoty, które dotąd dzielił dystans typowy dla „obcych”. Uczęszczałam na terapię do psychologa. W pewnym momencie poczułam silne zauroczenie. Odprowadzał mnie, proponował wspólną jazdę tramwajem, znajdował dla mnie czas, gdy chciałam, mogłam dzwonić o każdej porze dnia i nocy, terapie trwały nawet 2h, rozmawialiśmy o wszystkim.


Oznaki zakochania u mężczyzny – psychologia. Czasami mężczyznom jest bardzo nielekko przyznać się kobiecie w miłości. Oni przeżywają urozmaicone uczucia od wstydu i niepewności, do wątpliwości i bojaźni odpowiedzialności.


I kobiecie czasem chce się zrozumieć, co naprawdę odczuwa do niej mężczyzna, jakoś odgadnąć go. Codziennie w pracy wasze spojrzenia się spotykają, serce bije mocniej, a motyle w brzuchu zaczynają wirować.

Choć trwa to już od jakiegoś czasu, twój organizm nadal reaguje tak samo. Zapewne większość z nas zna to uczucie - pożądanie, niepewność, zauroczenie. Na zauroczenie nie mamy wpływu, przeżywamy je indywidualnie.


To cały szereg reakcji wywoływanych przez neuroprzekaźniki, takie jak endorfiny endogenne wytwarzane w naszym mózgu - wyjaśnia. Jesteśmy przekonani, że w pełni kontrolujemy swoje zachowanie i sami podejmujemy decyzje. Nasz umysł, a także ciało w stanie zakochania funkcjonuje inaczej niż zwykle (inaczej także niż u osób w stałych związkach), dlatego obserwując siebie i swoje odruchy możemy upewnić się, czy to rzeczywiście „coś więcej”. Co psychologia sądzi o miłości od pierwszego wejrzenia? Każda z nas ma takie cechy i wątki, którymi łatwo podbić jej serce.


Przy czym zauroczenie może być świadome. Podobnie jak dalsze etapy: zakochanie i miłość. W powszechnym przekonaniu zakochanie jest stanem oszołomienia. Chodzi o to, że wielu ludzi myśli, że miłość i zauroczenie oznacza tę samą rzecz. Ale prawda jest taka, że wielu ekspertów uważa to za niewłaściwe podejście.


Istnieją ważne różnice, którym przyjrzymy się poniżej. Miłość i zauroczenie nie powinny być traktowane jako dwie strony tego samego medalu. Bogdan Wojciszke, polski psycholog, badacz i wykładowca akademicki opisał zjawisko zakochania w książce „Psychologia miłości: intymność, namiętność, zaangażowanie”.


Ta historia ilustruje kolejną psychologiczną prawdę: im bardziej ktoś nas lubi, tym bardziej my lubimy jego. Elliot Aronson w swojej książce “Psychologia społeczna” określa to zjawisko jako samonapędzające się sprzężenie. Prawdopodobnie Magda, myśląc “jaki on przystojny” spojrzała na Adama z uznaniem. Nikt jednak nie chce przyznać, że to było tylko zauroczenie - przynajmniej dopóki nie opadną emocje i nie przejrzy się na oczy.


Jesteśmy zdumieni własnym zachowaniem, które potem wydaje nam się dziwne - zupełnie, jakbyśmy to nie byli my.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty