Myślimy z moim narzeczonym,niedługo mężem,aby za rok przenieść się na stałe do Kanady. Zastanawiam się, jak na prawdę się tam żyje i jak wygląda rynek pracy. Jeśli jesteś kierowcą ciężarówki, mechanikiem, czy masz wieloletnie doświadczenie w pracy na dachach, to znalezienie.
Jeżeli spełniasz powyższe warunki, czujesz się swobodnie w środowisku kanadyjskim, mówisz biegle w jednym z języków urzędowych Kanady oraz jesteś w stanie przekonać urzędnika wizowego, że Twoja obecność w tym kraju może wpłynąć w pozytywny sposób na gospodarkę kanadyjską – ten program będzie stanowił dla Ciebie. Posiadając nowy, polski paszport biometryczny można wyjechać do Kanady na pół roku. Mam tam rodzinę (ciocia), która jest w stanie nam pomóc na początku.
Chodzi o to, że nie bardzo wiem jak do tego się zabrać. Ja jestem z wykształcenia mgr fizjoterapii (lat) i pracuję w. Dla wielu osób Kanada jest synonimem dobrobytu, lepszego życia i nieograniczonych możliwości. Ja sama przeżyłam fascynację tym krajem i postanowiłam tam wyjechać na stałe. W jednym z postów opisałam swoje zwieńczone sukcesem starania o uzyskanie tymczasowego pozwolenia na pracę do Kanady. Gdzieś przeczytałam zdanie, że jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć choćby podstaw tego, jak wyemigrować do Kanady i musisz być prowadzony za rękę, to jak sobie poradzisz później, już na miejscu?
Pobyt stały w Kanadzie, mieszkanie na stałe w innym kraju, to nie jest bułka z masłem! Co stoi na przeszkodzie wyjazdowi do Kanady do pracy lub na stałe?
Anthony Muszynski: Barier może być kilka. Główna to słaba znajomość angielskiego lub francuskiego, brak stosownego wykształcenia zawodowego, konieczność uwierzytelnienia dyplomów czy certyfikatów europejskich. Jak zaplanować taki wyjaz jak zmieścić się do jednej walizki i nie przekroczyć kilogramów limitu? Jakie dokumenty zabrać, co załatwić przed wyjazdem, tak żeby nie tracić czasu i pieniędzy kiedy będziemy już na miejscu? Ostatnio dostaję sporo maili od osób, które piszą, że planują niedługo wyjechać do Kanady.
Jeśli ktoś chciałby wyjechać do Kanady do pracy czy na stałe bądź już tu jest i chce zostać, ale nie wie, jak się za to zabrać, warto przeanalizować poniższe możliwości: 1. Pozwolenie na pracę (WP) i problematyczne LMIA. W tym roku po maturze chcę wyjechać na stałe za granicę z dziewczyną. Bez wniosków o wizę, punktów, zielonych kart. Wiem, że jest możliwość otrzymania obywatelstwa, jak się poślubi obywatelkę danego kraju. Bardzo marzy mi się wyjazd do Australii na stałe z rodziną ,chciał bym wyjechać na wizę turystyczną potem zmienić na studencką a następnie zmienić na jakąś stałego pobytu.
Nie wiem tylko co z dziećmi bo córka chodzi do klasy szkoły podstawowej jak to można załatwić ? Kanadzie mam rodzinę, ale średnio utrzymuję z nimi kontakt, mama czasami z nimi tylko gada. Polacy, by w wjechać do Kanady (w celach turystycznych) jeszcze do niedawna potrzebowali tradycyjnej wizy. Teraz nie jest to już konieczne. Wystarczy, że posiadają dokument eTA.
W Polsce marzenia i plany dotyczące wyjazdu za granicę, czy to do pracy, czy też na stałe występują dosyć często, szczególnie wśród młodych osób.
Dwa bez wątpienia najpopularniejsze kierunki takich wyjazdów to Wielka Brytania oraz Niemcy. Ale czy warto brać pod uwagę także inne kraje? Nie do końca wiemy co trzeba załatwić na ten wyjazd ile wziazc pieniedz i jak zacząć. Oboje znamy komunikatywny jezyk angielski pisanie czytanie również. Jak znaleźć pierwsza pracę i gdzie szukać.
Od pewnego czasu myślę żeby wyjechać do Kanady na stałe,jestem dość dobrze poinformowany jak wygląda życie w tym kraju i wygląda to bardzo obiecująco. Emigracja do Kanady na stałe. Nawet jak ktos wyjedzie i Polonia pomoze w wyjeżdzie turystycznym czy innej formie bez możliwości zostania na stałe już to niewiele pomoze. Bo żeby sie ubiegać o pobyt stały trzeba znów wyjechać z Kanady i znów przyjechać.
Polski do Kanady to wtedy fakt , duzy wydatek.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.