wtorek, 13 listopada 2018

Wyrejestrowanie pojazdu po kradzieży

Pojazd podlega wyrejestrowaniu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu. W przypadku gdy dane wnioskodawcy (właściciela) są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu (jeżeli była wydana), do wniosku o wyrejestrowanie pojazdu należy dołączyć dokumenty potwierdzające przeniesienie prawa własności pojazdu. Wyrejestrowanie pojazdu musi nastąpić w kilku sytuacjach. Do wyjątków należą sytuacje: odzyskania auta po kradzieży, auta wywiezionego lub sprzedanego za granicą, auta zabytkowego, ciągników i przyczep rolniczych.


Jeżeli ukradziono nam samochód musimy zgłosić ten fakt nie tylko na Policji. O skradzeniu pojazdu informuje się również starostwo powiatowe (urząd gminy), który zarejestrował samochód.

Jej wysokość zależy od różnych czynników, np. Informację o opłacie uzyskuje się w urzędzie, w którym wyrejestrowuje się pojazd. Gdy sprzedajemy samochód w Polsce, wówczas nie wyrejestrowujemy auta, tylko składamy w Wydziale Komunikacji pisemne zawiadomienie o zbyciu. Pojazd taki może też zostać użyty do przestępstwa. Pamiętaj, że wniosek o wyrejestrowanie pojazdu wzór do pobrania jest wyżej – wystarczy podać adres mailowy.


W zależności od powodu wyrejestrowania pojazdu do wniosku powinieneś załączyć stosowne załączniki. Kategoria sprawy Rejestracja pojazdów. Komórka odpowiedzialna Wydział Spraw Obywatelskich.

Procedura wyrejestrowania nie jest skomplikowana, aby to zrobić wymagany jest stosowny wniosek oraz kilka innych dokumentów, zależnie od przyczyny. W przypadku, gdy dane odnoszące się do właściciela pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu dołączonym do wniosku o wyrejestrowanie pojazdu są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdów, jeżeli była wydana, jako dowód własności rozumie się wszystkie dokumenty potwierdzające fakt. Policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży pojazdu lub. Wymagane dokumenty - kasacja.


Wypełniony wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Karta pojazdu (jeżeli była wydana). Zaświadczenie o demontażu pojazdu. Akt własności (jeśli jest wymagany). I tak w przypadku kradzieży jest to potwierdzenie zgłoszenia tego faktu na policję, w przypadku przekazania samochodu na złom - zaświadczenie o demontażu pojazdu, a w sytuacji wywozu samochodu z kraju – dokument potwierdzający sprzedaż samochodu za granicę i oświadczenie lub kopia dokumentu potwierdzającego zarejestrowanie pojazdu.


Jeśli już zdecydujemy się na to rozwiązanie, to warto wiedzieć kiedy można wyrejestrować pojaz gdzie to zrobić, ile to kosztuje i jakie są do tego niezbędne dokumenty. Sytuacji, w których trzeba wyrejestrować samochó jest kilka. Jednak bez względu na jej rodzaj dokumenty i opłaty są te same. Policji o zgłoszeniu kradzieży albo postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie kradzieży pojazdu wystawione przez właściwy organ.


Dowód rejestracyjny pojazdu, a w przypadku jego utraty stosowne oświadczenie, bądź decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu. Wniosek właściciela o wyrejestrowanie pojazdu. Tablice rejestracyjne, a w przypadku ich utraty stosowne oświadczenie. Złożenie wniosku o wyrejestrowanie pojazdu jest proste – pod warunkiem, że masz komplet wymaganych dokumentów.


Dowiedz się, jak wyrejestrować samochó czy musisz mieć upoważnienie od drugiego współwłaściciela auta, ile wynosi opłata w wydziale komunikacji i skąd pobrać wzór wniosku o wyrejestrowanie pojazdu.

W przypadku nieprzedłożenia przez właściciela pojazdu zaświadczenia o demontażu pojazdu, o którym mowa w ust. W przypadku kasacji pojazdu za granicą musimy okazać dokument potwierdzający zniszczenie (kasację) pojazdu za granicą. W obu tych sytuacjach do wniosku o wyrejestrowanie trzeba dołączyć dokumenty sporządzone w języku obcym wraz z ich tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego. Sprawdź nasz poradnik w którym dowiesz się jak krok po kroku wyrejestrować samochód.


WYREJESTROWANIE POJAZDU W PRZYPADKU KRADZIEŻY (KR-16) WYMAGANE DOKUMENTY. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku darowizny pojazdu. Kiedy można wyrejestrować samochód? Sytuacje, gdy możliwe jest wyrejestrowanie pojazdu, precyzuje art. Samochód możesz wyrejestrować, gdy doszło do jego: przekazania do stacji demontażu lub do punktu zbierania pojazdów, kradzieży, wywozu z. Kradzieży pojazdu, jeżeli jego właściciel złożył stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za fałszywe zeznania i zaświadczenie z policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży lub postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie kradzieży.


Dokumenty dołączone do wniosku o wyrejestrowanie pojazdu, sporządzone w. Do wniosku o wyrejestrowanie pojazdu należy dołączyć:. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji z wyjątkiem pojazdu odzyskanego po kradzieży, zabytkowego, unikatowego oraz ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty