środa, 6 listopada 2019

Dietetyka a psychodietetyka

Przedstawione poniżej artykuły z zakresu psychodietetyki nie tylko pozwalają dowiedzieć się – jak trwale i skutecznie wprowadzić zmiany żywieniowe? Dzięki takiemu multidyscyplinarnemu podejściu do problemu zachowań zdrowotnych różni specjaliści współpracując ze sobą są w stanie skuteczniej pomagać ludziom w zmianie stylu życia, która służy poprawie zdrowia, samopoczucia i wyglądu. To znowu kwestia indywidualna, która zależy od decyzji danego specjalisty.


Jesteś studentem dietetyki, chcesz poszerzyć wiedzę z zakresu psychodietetyki i zdobyć praktyczne umiejętności do pracy z pacjentem. Sprawdź, jakie problemy mogą mieć Twoich przyszli pacjenci oraz naucz się je rozwiązywać jeszcze przed podjęciem pierwszej pracy. Kiedy do dietetyka przychodzi otyłe dziecko, przychodzi tak naprawdę cała jego rodzina. Z tego spostrzeżenia wynika bardzo ważna konkluzja – pracując z problemem otyłości specjalista, nie może koncentrować się na przyprowadzonym przez rodziców dziecku, ale od samego początku komunikować, że to rodzice są głównymi partnerami do rozmowy i działań terapeutycznych. Sposób pracy konkretnego psychodietetyka w dużym stopniu kształtuje jego podstawowe wykształcenie.


Zwykły” dietetyk koncentruje się w swojej pracy z pacjentem wyłącznie na celu, jakim jest utrata wagi lub leczenie konkretnych zaburzeń. Oddziałuje wyłącznie dietą, czyli układa dietę mającą pomóc osiągnąć założony cel. Interdyscyplinarne podejście do tego typu problemów, jakie promuje psychodietetyka, może być szansą na zwiększenie skuteczności oddziaływań podejmowanych przez takich specjalistów jak dietetycy, psychologowie, lekarze oraz przez wszystkie osoby pełniące rolę promotora zdrowia.


Co więcej uważam, że rozmowa z psychodietetykiem potrzebna jest co drugiej kobiecie, która mimo tego że jest szczupła uważa siebie za grubaskę. A na dowód tego pokazuje swoje boczki i oponki. Wizyta u psychodietetyka to nic wstydliwego. Studia podyplomowe z Psychodietetyki skierowane są do osób o specjalnościach, w których wiedza z zakresu dietetyki i psychologii jest potrzebna do wykonywania zawodu, a co za tym idzie wspieraniu pacjentów w ich terapiach. Nie bez powodu mawia się, że wszystko zaczyna się w głowie.


To tutaj tkwi źródło wielu problemów - w tym również i tych, związanych z odżywianiem się. Jeśli nie możesz uporać się ze złymi nawykami żywieniowymi, skonsultuj się z naszym psychodietetykiem w Poznaniu! Specjalista z DietMore pomoże Ci odzyskać kontrolę nad jedzeniem!


Dietetyka a psychodietetyka

Uczestnicy szkoleń oraz kursów organizowanych w Instytucie Dietetyki i Promocji Zdrowia otrzymują dyplomy, a także imienne certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności teoretyczne i praktyczne, które z pewnością przydadzą się w wykonywaniu zawodu dietetyka. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką zdrowego żywienia serdecznie zapraszamy do. Odpowiedzi wysyłamy mailowo do dietetyka prowadzącego na kartach odpowiedzi, które dołączone są do każdej sesji, dietetyk prowadzący po sprawdzeniu zadań przesyła informację o zaliczeniu poszczególnych sesji lub konieczności poprawienia zadań wg wskazówek, których udzieli.


Niedobór snu może nam zniszczyć zdrowie, psychikę i spowodować, że będziemy otyli? Psychodietetyka, dietocoaching ,dietetyka dzięki użytkownikowi Jedzenie, od którego nie przytyjesz. Dietetycy i eksperci do spraw psychologii odżywiania wskazują na silny związek pomiędzy przyzwyczajeniami żywieniowymi a nastrojem.


Dietetyka a psychodietetyka

Już na przełomie XX i XXI wieku zauważono współwystępowanie dwóch chorób, które w znacznym stopniu wpłynęły na komfort życia ludzi – mowa o otyłości i depresji. Są przekonani, że chorują ponieważ w rodzinie występuje: otyłość, choroby serca, cukrzyca czy nowotwór, a więc zostali „wyposażeni” w nie genetycznie. Dietetyka i psychodietetyka Nasi Pacjenci często skarżą się na różne dolegliwości, które tłumaczą dziedziczeniem.


Zaburzenia odżywiania (ZO) mogą mieć druzgocący wpływ na zdrowie i wydajność sportowców. Mimo że kobiety stanowią znaczną większość wśród osób, które szukają profesjonalnej pomocy w związku z zaburzonymi wzorcami odżywiania, zjawisko to dotyczy także mężczyzn sportowców 1. Uważa się, że obraz ZO u osób profesjonalnie uprawiających sport może się różnić od tego. Dietetyk to specjalista, który zajmuje się wpływem żywności i żywienia na zdrowie człowieka.


W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się detoks sokowy. Diety sokowe reklamowane są jako ekspresowo odchudzające, oczyszczające, co więcej – obiecywane są ich właściwości odtruwające, usuwania toksyn, metali ciężkich, pasożytów i wiele innych dietetycznych nadinterpretacji. Czym się różni psychodietetyk od dietetyka? Te dwie dziedziny różnią się od siebie tym, że celem psychodietetyka nie są jedynie zmiany w zakresie diety czy redukcji masy ciała, ale także równowaga pozostałych sfer życia i całego funkcjonowania danej osoby. Udziela wsparcia emocjonalnego, pracuje nad motywacją i zdrowym postrzeganiu siebie i własnego ciała.


Kierunek Dietetyka przygotowuje między innymi do kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania oraz produkcji potraw zgodnie z zasadami przyjętych systemów, zapotrzebowania na makro- i mikroskładniki odżywcze pacjentów, oceny wpływu żywienia na wyniki leczenia chorób. Podczas konferencji zostaną poruszone tematy wzbudzające największe zainteresowanie dietetyków i psychologów. Dobór wybitnych prelegentów gwarantuje merytoryczne podejście do prezentowanych zagadnień.


Dietetyka a psychodietetyka

Słuchacze podczas studiów zapoznają się z tematyką żywienia, odżywiania się, ich somatycznych oraz psychologicznych uwarunkowań oraz metod wspomagania ich zmiany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Popularne posty